oficiální web obce
 1. Přihlášení do editace webu obce – kliknutím dole v zápatí na odkaz “editace”. Otevře se přihlašovací obrazovka, kam vložíme přihlašovací údaje.
 2. Klikneme v editačním rozhraní v levém menu na “Úřední deska – Přidat nový dokument” nebo to samé – kliknutím v horní liště na “+ Akce – Úřední deska”
 3. Vyplníme informace k novému dokumentu Úřední desky – dle vzoru. Vyplňte prosím vše, včetně datumu sejmutí.
 4. Vložíme dokument přetažením myší (viz obrázek) případně kliknutím na tlačítko pod titulkem “Mediální soubory”. Souborů může být více, přílohy, dá se dopsat i text. Typy souboru nejsou limitované – ideálně Pdf (případně xls, doc).
 5. Kliknout na “publikovat” 🙂
 6. Kontrola na webu – přepínáme se na web ikonou domečku v horní liště vlevo. Pokud na webu nevidíme změnu – aktualizujeme stránku kombinací kláves: CTRL + F5.

Odstranění či editace již vloženého dokumentu

V editačním rozhraní v levém menu zvolíme “Úřední deska – Všechny dokumenty úřední desky” – zde je přehled, kde je možné mazat či konkrétní položku editovat. Je to vcelku intuitivní 🙂 Smazané spadne do koše a dá se z něj opět obnovit.


Návod – vložení nového příspěvku

 1. Přihlášení do editace webu obce – kliknutím dole v zápatí na odkaz “editace”. Otevře se přihlašovací obrazovka, kam vložíme přihlašovací údaje.
 2. Klikneme v editačním rozhraní v levém menu na “Příspěvek – Vytvořit příspěvek” nebo to samé – kliknutím v horní liště na “+ Akce – Vytvořit příspěvek”
 3. Vyplníme titulek a text příspěvku. Do těla příspěvku lze přidat soubor ke stažení (stejné jako vkládání na Úřední desku) a případně fotografie či celé fotogalerie – návod na vložení fotogalerie do příspěvku je zde.
 4. Kliknout na “publikovat” 🙂
 5. Kontrola na webu – přepínáme se na web ikonou domečku v horní liště vlevo. Pokud na webu nevidíme změnu – aktualizujeme stránku kombinací kláves: CTRL + F5.

Editace či smazání příspěvků

V editačním rozhraní zvolíme “Příspěvky – Přehled příspěvků”